آموزش

سوال در استوری اینستاگرام از فالوئرها

امکان اضافه شده به مجموعه استیکرهای اینتراکتیو اینستاگرام “پرسش‌ها” یا Questions است. این پرسش‌ها شامل موسیقی، مکان، هشتگ، زمان فعلی، آب‌وهوا و بسیاری موارد دیگر می‌شود.

از حالا به‌ بعد، کاربران می‌توانند روی استوری‌های دوستان خود “سئوال بپرسند”. دوستان آن‌ها هم می‌توانند به تفصیل به‌پرسش‌های مطرح شده پاسخ دهند.

 

چگونه از این ویژگی استفاده کنیم

گام اول- اپ اینستاگرام را باز کنید. می‌توانید برای استوری خود یک عکس یا فیلم از گالری انتخاب کنید یا عکس و فیلم جدید بگیرید. سپس، روی آیکون استیکر که نزدیک گوشه بالا سمت راست نمایشگر قرار دارد تقه بزنید.

 

 

گام دوم- روی استیکر “Questions” ضربه بزنید.

digital-mag-instagram1

طرح پرسش در استوری

 

گام سوم (اختیاری)- از استیکر “Qeustions” می‌توانید برای پرسیدن سئوال از فالوئرهای خود استفاده کنید یا از فالوئرهایی که دارید بخواهید تا سئوالاتی که از شما دارند را مطرح کنند. این استیکر به‌صورت پیش‌فرض پیام “Ask me a question” را نمایش می‌دهد. روی این متن ضربه بزنید تا سئوال‌تان را تایپ کنید یا این‌که از بقیه بخواهید تا سئوالات‌شان را مطرح کنند.

digital-mag-instagram2
استیکر Questions در اینستاگرام

 

گام چهارم- این استیکر در حالت پیش‌فرض سفید رنگ است. یکی از رنگ‌های زیر استیکر را لمس کنید تا رنگ تغییر کند. روی نوار رنگ از سمت راست به‌چپ بکشید تا دو مجموعه دیگر از رنگ‌های موجود را مشاهده کنید.

digital-mag-instagram3

آموزش استوری اینستاگرام

 

گام پنجم- زمانی‌که ویرایش استیکر را به‌پایان رساندید، عبارت “Done” در گوشه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.

digital-mag-instagram4

در این قسمت می‌توانید استیکر خود را پیش از اشتراک‌گذاری بچرخانید، اندازه آن‌را تغییر دهید یا این‌که استیکر را در اطرف صفحه جابه‌جا کنید تا محل مناسب آن در نمایشگر را پیدا کنید.

 

اینستاگرام در وبسایت خود این‌طور توضیح می‌دهد که: “وقتی استوری خودتان را نگاه می‌کنید و صفحه را به‌سمت بالا می‌کشید، می‌توانید ببینید که چه کسی از شما سئوال پرسیده و این‌که سئوال آن‌ها چیست. عبارت “A response from someone” را لمس کنید تا آن‌را به‌اشتراک بگذارید و در استوری خودتان به‌آن سئوال پاسخ دهید. البته توجه داشته باشید که وقتی سئوال شخصی را به‌اشتراک می‌گذارید، عکس و نام کاربری آن‌ها نمایش داده نمی‌شود.”

 

تلاش فیسبوک برای ایجاد تعامل بیشتر بین کاربران و استوری‌ها

در کنار نظرسنجی‌ها و اسلایدر ایموجی‌ها که برای پاسخ دادن به‌سئوالات در استوری‌ها استفاده می‌شوند، اینستاگرام قصد دارد فرمت جدید “سئوالات پایان باز” را تست کند.

 

از ماه جولای سال جاری تست این ویژگی آغاز شده و ظاهرا کاربران ایتالیایی و اندونزیایی اولین کسانی بودند که با آن روبرو شدند.

سایر استیکرهایی که اینستاگرام ارائه می‌دهد شامل موسیقی، مکان، هشتگ، زمان فعلی، آب‌وهوا و موارد دیگر می‌شود.

یک دیدگاه

یک دیدگاه

  1. پینگ: حکم قضایی فیلترینگ اینستاگرام | دیجیتال مگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

بالا