اپلیکیشن

قابلیت جدید اسکرین تایم اپل screentime IOS

با افزایش نگرانی هایی در مورد اعتیاد به گوشی های هوشمند ، خیلی از کاربران در رابطه با عدم وجود مکانیسم و ابزاری برای ردیابی و محدود کردن استفاده از برنامه ها ، شکایت داشتند. گرچه برنامه های کمکی زیادی برای این امر وجود دارد منتهی سیستمی که از این ابزارها به طور پیشفرض پشتیبانی کند ، وجود ندارد.

اما با وجود iOS 12 جریان فرق می کند ، اپل بالاخره در نمایشگاه WWDC 2018 از ویژگی اسکرین تایم Screen Time خبر می دهد که راه حلی برای این مشکل است.

digital-mag-ios12-screentime1

 

اسکرین تایم Screen Time چیست و چگونه در iOS استفاده کنیم؟

البته ناگفته نماند که iOS 11 نیز این ویژگی را به شکل دیگر دارد اما در آیفون مخفی است لذا بیشتر کاربران از آن خبر ندارند. حالا در ادامه شما را با ویژگی اسکرین تایم Screen Time در نسخه iOS 12 آشنا میکنیم و همچنین نحوه ی دسترسی به آن را توضیخ خواهیم داد.

افزوده شدن ویژگی اسکرین تایم از ناحیه اپل ، برای شما یک دید عمیقی نسبت به استفاده از iPhone و iPad را فراهم کرده است و با استفاده از این خصوصیت ، می توانید به طور دقیق بر رفتار و تعامل خود نسبت به برنامه های مختلف دستگاه ، نظارت داشته باشید. در بخش اسکرین تایم اختصاصی در تنظیمات تعداد دفعاتی که طی یک ساعت گوشی را برداشته اید و همچنین تعداد دفعاتی که اعلان ها را دریافت کرده اید را نشان می دهد.

 

چگونگی استفاده از ویژگی اسکرین تایم Screen Time؟

به تنظیمات رفته و اسکرول به پایین نموده و ویژگی اسکرین تایم Screen Time که در زیر گزینه Do Not Disturb مشخص شده را انتخاب کنید.

با زدن Screen Time صفحه ایی باز می شود که در آن زمان استفاده از دستگاه خود را در فعالیت های مختلف مثل settings, productivity, reading & reference و غیره را خواهید دید.

روی اطلاعات داده شده که بزنید می توانید طولانی ترین نشست و پر استفاده ترین اپلیکیشن ها را علاوه بر زمان صرف شده برای هر برنامه ، را مشاهده کنید.

با اسکرول به پایین صفحه می توانید تعداد دفعاتی که طی یک بازه زمانی گوشی را برداشته اید و فاصله زمانی ایی که بیشترین Pickups را داشته اید را ببینید.

کمی پایین تر شما گزینه بررسی اعلان های دریافت شده در دستگاه را دارید.

با بازگشت به بخش اصلی اسکرین تایم گزینه مهم دیگری خواهید داشت و آن دان تایم Downtime است که می توانید از آن برای برنامه ریزی و زمانبندی بیرون از صفحه نمایش استفاده کنید. با ویژگی Downtime در iOS 12 می توان زمان شروع و پایان را تنظیم کرد.

 

ایجاد محدودیت با اسکرین تایم Screen Time

ویژگی اسکرین تایم در سیستم عامل iOS 12 به شما این اجازه را می دهد تا محدودیت های روزانه برای برنامه های مختلف تنظیم کرده به طوری که استفاده از برنامه و کار با گوشی را کاهش دهید. برای این کار مراحل زیر را پیگیری کنید؛

روی App Limits از بخش Screen time در تنظیمات بزنید.

روی App Limits و سپس Add Limit زده تا تایم و زمان مشخص و محدودی که می خواهید صرف کنید را وارد نمایید. حالا باید یک دسته و گالری مشخص شده را برای اجرای محدودیت انتخاب کنید.

به عنوان مثال می خواهم استفاده از برنامه های شبکه اجتماعی را محدود کنم ، بنابراین بعد از انتخاب این دسته social networking می توان مدت زمان را مشخص نمود و همچنین امکان شخصی سازی دارد یعنی برای هر روزی می توان تایم معینی را انتخاب کرد.

والدین می توانند با استفاده از ویژگی اسکرین تایم Screen Time محدودیت هایی در گوشی های فرزندان خود تنظیم کنند و همچنین این امکان را فراهم می کند تا بتوانند فعالیت های گوشی فرزند خود را چک نمایند. برای دستری به ابزار Screen Time می توان از طریق کشیدن انگشت به سمت راست در هوم اسکرین اقدام کرد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

بالا