موبایل

«Play Store» رابط کاربری اش را تغییر داد

شرکت گوگل از ابتدای امسال است که قصد طراحی دوباره برای رابط کاربری اپلیکیشن گوگل پلی خود را دارد اما به تازگی  موفق شده است که آپدیت جدید این اپلیکیشن را برای عموم ارائه دهد. این اپلیکیشن در رابط کاربری جدید خود شکل بسته به محتوای بیشتری را به خود گرفته و کمتر مانند قبل در هم ریخته است. اولین چیزی که دررابط کاربری جدید توجه را جلب می‌کند، کشوی ناوبری آن است ه در حال  حاضر برای برنامه‌ها و بازی‌ها اختصاصی است در حالی که میانبرها به اپلیکیشن‌های مدیا مانند Play Movies & TV و پخش موسیقی به منوی همبرگری این اپلیکیشن به زیر تنظیمات منتقل شده‌اند.

 

وقتی عمیق‌تر به منو نگاه کنیم، تشخیص داده می‌شود که تم این اپلیکیشن نسبت به قبل روشن‌تر شده است که گوگل چندین سال است از آن استفاده می‌کند. منوی بخش‌های «My apps & gamess» و تنظیمات این اپلیکیشن در حال حاضر سفید هستند و در آپدیت خود به رنگ سبز تغییر می‌کنند. متأسفانه، منوی این اپلیکیشن قسمت جستجو را از آن حذف کرده است.

 

منوی بخش اکانت کاربر همچنین تغییر کرده و دوباره سازمان‌دهی شده است و حالا، به جای لیست به صورت تب درآمده است. همینطور به طرز عجیبی، منوی Wishlist حالا به صورت گروهی از نوتیفیکیشن‌ها و Subscriptionها در منوی همبرگری درآمده است. نسخه جدید گوگلپلی نسخه ۱۲.۶.۱۳۳ است و اگر کاربری قصد استفاده از آن را دارد باید یک بار این اپلیکیشن را ریستارت کند. این آپدیت هنوز به صورت عمومی ارائه نشده و قرار است به زودی در دسترس همه کاربران قرار گیرد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

بالا