علمی

بهینه سازی مزارع خورشیدی با هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند

بهینه سازی مزارع خورشیدی

بهینه سازی مزارع خورشیدی با هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند

MIT spinoff Raptor Maps از نرم افزار یادگیری ماشین برای بهبود تعمیر و نگهداری پانل های خورشیدی استفاده می کند.

همان طور که صنعت خورشیدی در حال رشد است، نواقصی نیز در آن وجود دارد. کارآفرینان هوشمند این نواقص را به عنوان فرصت های تجاری میپندارند و سعی در ایجاد راه حل هایی در حل و فصل آنها دارند. چنین ماهیتی یک صنعت بالغ و رو به پیشرفت است.

یکی از بزرگترین عواقب ناشی از رشد ناگهانی صنعت، نگهداری از مزارع خورشیدی است. از روزگاران قدیم، تکنسین ها برای آزمایش مشکلات الکتریکی روی بخش های تصادفی از سلول های خورشیدی کار میکنند. در سال های اخیر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به دوربین های حرارتی سرعت جمع آوری داده ها را افزایش داده است، اما اکنون از تکنسین ها خواسته شده است تا جریان بی پایان داده های بدون ساختار تفسیر شود.

این در حالی است که نقشه های Raptor وارد می شوند. نرم افزار این شرکت تصویر از هواپیماهای بدون سرنشین را تجزیه و تحلیل می کند و مشکلات را به سطح سلول های فردی تشخیص می دهد. این سیستم همچنین می تواند هزینه های مربوط به هر مشکلی را که می بیند برآورد کند و تکنسین ها را قادر می سازد تا کارهای  خود را اولویت بندی کنند و صاحبان آن تصمیم بگیرند که چه چیزی ارزشمند است.

بهینه سازی مزارع خورشیدی با هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند
بهینه سازی مزارع خورشیدی با هواپیماهای بدون سرنشین هوشمند

. این عملیات کوچک، شرکتی است که فضای بسیار مهمی برای خود در صنایع خورشیدی دارد. سال گذشته، Raptor Maps چهار گیگاوات ارزش داده از مشتریان در شش قاره مختلف پردازش کرد. این انرژی کافی برای قدرت نزدیک به ۳ میلیون خانه است.

Vadhavkar می گوید هدف شرکت این است که در سال ۲۰۱۹ حداقل پنج برابر رشد کند، زیرا چندین مشتری بزرگ به این نرم افزار می پردازند که بخش اصلی آنها عملیات است. این تیم همچنین در تلاش است تا نرم افزار خود را برای تولید بینش در زمان واقعی با استفاده از واحد پردازش گرافیکی خود در هواپیمای بدون سرنشین به عنوان بخشی از یک پروژه با شرکت انرژی چند ملیتی Enel Green Power مشغول کند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

بالا